nie odpowiedziane pytanie

czy mogę dodac rolety z poziomu Tahomy ?

witam, zakupiłem 4 okna z roletami Somfy Oximo M50 IO. posiadam juz TaHome i chciałem dodac rolety z poziomu Tahomy.
wchodzę w interfejs TaHomy >Konfiguracja>IO>Dodaj>Urządzenia>Bez sterowania zdalnego i nie wyszukuje mi zadnej z rolet. dodam ze nie posiadam pilona do programowania rolet, czy bez niego uda sie dodac rolety ?

Krzysztof J.
Krzysztof J.

Krzysztof J.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Należy wprowadzić napędy w stan programowania. Jeżeli nie ma pilota, to można to zrobić włączający i wyłączając prąd w odpowiedniej sekwencji.
Zaczynamy od podłączonych napędów i kolejno: 2 sekundy wyłączamy – 10 sekundy włączamy – 2 sekundy wyłączamy – ponownie włączamy na stałe (napęd powinien wykonać ruch).

Następnie wyszukujemy napęd w aplikacji.

Pozdrawiamy

Krzysztof J.
Krzysztof J.

Krzysztof J.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Niestety żadna z rolet nie reaguje na ta sekwencje ( każdą z rolet robiłem osobno, jak robiłem jedną to reszta była odłaczona od zasilania)

Prawidłowo zainstalowane i zaprogramowane napędy muszą reagować na sekwencję 2/10/2. Dlatego w tej sytuacji rekomendujemy przyjazd serwisanta, który sprawdzi instalację.

Prosimy o przesłanie adresu (ulica, kod pocztowy, miasto) miejsca instalacji oraz danych kontaktowych na adres kontakt@somfy.com

Pozdrawiamy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm