nie odpowiedziane pytanie

Jak ponownym dodać żaluzje do Tahomy?

Przez dłuższy czas używaliśmy jedynie pilota Nina ale ostatnio przestał się ładować (będziemy się kontaktować z dostawcą w sprawie sprawdzenia/naprawy). Niestety też po ostatnim przeprogramowaniu pilota Nina i żaluzji przestały one być sterowalne przez TaHoma. Dziś po usunięciu ich chciałem je dodać "od nowa" w TaHoma (wybierając "urządzenia" -> "bez zdalengo sterowania"). Niestety TaHoma nie wykrywa żadnych "nowych urządzeń". Tylko, że opócz czujnika światła, żadne urządzenia nie są dodane.

Co należy w takie sytuacji zrobić?

Pozdrawiam,
Paweł

Paweł Ł.
Paweł Ł.

Paweł Ł.

Poziom
0
1 / 100
punkt

Odpowiedzi

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Zarówno NINA, jak również centrala TaHoma nadają klucz bezpieczeństwa w komunikacji pomiędzy sterownikami i urządzeniami.

W przypadku, gdy nie uda się uruchomić pilota, będzie konieczność zresetowania wszystkich urządzeń w domu i dodania ich ponownie. Jeżeli uda się naprawić pilota lub włączyć, w przypadku konieczności wymiany na nowy będzie możliwość zgrania ustawień.

Prosimy o kontakt, gdy będzie znany status starego pilota NINA.

Pozdrawiamy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm