nie odpowiedziane pytanie

Przycisk PROG nie reaguje?

Po wciśnięciu przycisków na pilocie góra - dół żaluzja się odzywa. Chcąc ją dopisać do pilota wciskam przycisk PROG ale jest bez żadnej reakcji. Kasuję ustawienia żaluzji poprzez włączanie i wyłączanie zasilania żaluzji w systemie 2-15-2 sek i dalej nie pilot nie chce dopisać żaluzji do pilota. Pilot 5 kanałowy.

Jacek S.
Jacek S.

Jacek S.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-467 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

w pierwszej kolejności należałoby ponownie zresetować napęd (zgodnie z procedurą zawarta w instrukcji) następnie przypisać wstępnie nadajnik i zaprogramować położenia krańcowe w napędzie i dopiero wtedy przypisać pilot do napędu na stałe. Poniżej wysyłam link do pełnej instrukcji, możne też skorzystać z aplikacji "Help me by Somfy" lub ze wsparcia naszej infolinii.

https://service.somfy.com/download_sheet/5139991/5139991A...?

Pozdrawiamy

Zespół Somfy

Jacek S.
Jacek S.

Jacek S.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Bardzo dziękuję za odpowiedź ale to dalej niestety nie działa i mam problem. Robię procedurę resetu zgodnie z instrukcją pkt 7.1. RESETOWANIE NAPĘDU ale po podwójnym wyłączeniu zasilania w układzie 2,7,2 wciskam przycisk PROG i żaluzja się nie odzywa. Po tej procedurze i jednoczesnym wciśnięciu "góra- dół" można pilotem podnieść czy opuścić żaluzję ale przez jakiś czas i później pilot znowu "zapomina" o ustawieniu. Również nie działa obrót lameli. Mam 4 szt tych żaluzji i tylko z dwiema mam problem z ustawieniem. Na pilocie żaluzja 3 i 4 działają poprawnie. Pozdrawiam

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-467 / 100
punkty
Drużyna

Proszę zatem przeprowadzić pełną procedurę programowania (ustawianie położeń krańcowych) a dopiero następnie przypisać pilota za pomocą przycisku "prog". Jeśli nadal będzie występował błąd, to prosimy o kontakt z infolinią 225095300.

Pozdrawiamy

Zespół Somfy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm