nie odpowiedziane pytanie

Somfy SLD silnik pracuje ale nie zamyka i nie otwiera bramy

Witam. Napęd SLD nie otwiera ani nie zamyka bramy przesuwne. Parę dni temu pracował, potem przyszedł mróz i śnieg i nie domykał jakiś metr. Na siłę zamknąłem, i teraz wajcha z prawej strony silnika nie blokuje napędu jakby była cały czas na ręczne otwieranie, obojętnie w jakiej pozycji i silnik pracuje przy przełączaniu pilotem ale nie przekazuje na zębatkę. Co robić? Czy wyłamał się jakiś czpień przy tej rączce która do góry blokuje i kiedyś był przekazywany a w dół na ręczne? Coś uszkodziłem jak na siłę domykałem?

Andrzej
Andrzej

Andrzej

Poziom
0
23 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ mechanizm zasprzęglający, po opisie ciężko będzie ustalić konkretny element. Należy rozkręcić napęd w celu zdiagnozowania uszkodzenia.

Możemy zaproponować wysyłkę napędu do naszego centrum serwisowego na darmową diagnozę, adres:
Centrum Serwisowe Somfy
Doktora Rudolfa Diesla 9, 32-005 Niepołomice

Pozdrawiamy

Andrzej
Andrzej

Andrzej

Poziom
0
23 / 100
punkty

Jakiego rzędu są to sumy za zakup silnika ?

Napęd oraz produkcja części zamiennych zostały wycofane ze sprzedaży kilka lat temu.
Jeżeli chciałby Pan uzyskać poradę w doborze zamiennika, prosimy o informację o długości oraz masie bramy.

Pozdrawiamy

Andrzej
Andrzej

Andrzej

Poziom
0
23 / 100
punkty

Szerokość światła bramy 5m a waga ok. 350kg.

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm