nie odpowiedziane pytanie

Co się uszkodziło i czy da radę naprawić, system bramy 2 skrzydłowej SGS esentjal

Przez kilka lat brama działała bez zarzutu ,po otwarciu bramy pilotem brama otwiera się prawidłowo po upływie zadanego czasu zamyka się automatycznie najpierw lewa strona a za chwilę rusza prawa po dojściu lewej strony bramy do ogranicznika lewa strona przez chwilę zatrzymuje się i po chwili powinna domknąć się prawa strona bramy i tak zostać do ponownego otwierania, natomiast jest tak, gdy lewa strona dojdzie do ogranicznika zatrzymuje się i po chwil obie bramy znowu się otwierają. Zatrzymanie pilotem i ponowne za dysponowanie zamykania nie przynosi oczekiwanego rezultatu bo sytuacja powtarza się ,po zostawieniu brama otwiera się do końca i po zapisanym czasie ponownie zamyka lecz po kilku cyklach zastaje otwarta.

Odpowiedzi

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności prosimy o sprawdzenie jaki komunikat wskazuje centrala.
Chodzi o liczbę mignięć diody w chwili kiedy brama zaczyna się sama otwierać.
Komunikaty opisane są na str. 34 instrukcji.
https://service.somfy.com/downloads/pl_v5/sgs501_pl_2014.pdf
Dodatkowo trzeba sprawdzić czy skrzydło bramy nie dociska zbyt mocno do ogranicznika w podłożu. Można to też sprawdzić rozprzęgając napęd z skrzydłem bramy i próbą zamknięcia.

Pozdrawiamy

Zespół Somfy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm