nie odpowiedziane pytanie

Exavia 500

Witam, mam pytanie odnośnie napędu bramy Exavia 500. System montowałem 3 lata temu i do wczoraj napęd działał bez zarzutów.
Problem pojawił się po zamknięciu bramy. Obydwa skrzydła się zamknęły ale mimo całkowitego zamknięcia skrzydeł bramy - lampka ostrzegawcza mrugała cały czas oraz reflektor oświetlenia nie wyłączył się. Jaka może być przyczyna usterki? Moje przypuszczenia (ale jeszcze nie sprawdzałem): 1) uszkodzenie fotokomórek. 2) siłowniki bramy wymagają ponownej regulacji. Czy są jeszcze jakieś inne możliwości rozwiązania problemu?

Klaudiusz S.
Klaudiusz S.

Klaudiusz S.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Podejrzewamy zawieszenie przekaźnika - prosimy całkowicie odłączyć napięcie (w tym również baterię) na około pół godziny.

Jeżeli to nie pomoże, prosimy zresetować centralę i wykonać ponowne przyuczenie.

Prosimy o informację zwrotną, czy udało się rozwiązać problem.

Pozdrawiamy,

Klaudiusz S.
Klaudiusz S.

Klaudiusz S.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Witam. Dziękuję za szybką odpowiedź. Zgodnie z instrukcją odłączyłem zasilanie (w również baterię) na ponad godzinę. Po włączeniu zasilania system pracuje normalnie. Dla pewności przetestowałem bramę (otwarcie/zamknięcie) ponad 10 razy i wszystko jest ok. Przekaźnik nie zawiesza się. Mam jeszcze pytanie - czy taka usterka często się zdarza czy to raczej incydentalny problem? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

jest to usterka incydentalna, zdarza się bardzo rzadko.

Pozdrawiamy,

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm