nie odpowiedziane pytanie

Jedno skrzydło bramy nie otwiera się Exavia 500

Jedno skrzydło M2 nie otwiera się. Zero reakcji. Co zostało sprawdzone: siłowniki są sprawne. Siłownik M1 działa poprawnie. Po zamianie przewodów w centralce, siłownik M2 działa (jako M1). Byłem pewny, że uszkodzeniu uległa centralka. Zakupiłem w waszym sklepie nową. Po zamontowaniu i podłączeniu problem nie został rozwiązany. Siłownik M2 dalej nie działa. Sprawdziłem jeszcze raz siłownik. Wymontowałem go, rozebrałem i wyciągnąłem silniczek. Podłączyłem go pod prostownik. Silniczek działa. Stąd wniosek, że siłownik jest sprawny. Podłączałem też siłownik poprzez nowy przewód i nic. Sprawdziłem miernikiem wszystkie przewody. Nie są uszkodzone. Pomyślałem, że może to wina uszkodzonej fotokomórki? Po odłączeniu fotokomórek problem nie ustąpił. Resetowanie i ponowne programowanie też nic nie dają. Napęd działał bezproblemowo w każdych warunkach pogodowych przez prawie trzy lata. Proszę o pomoc.

Irek Cz.
Irek Cz.

Irek Cz.

Poziom
0
2 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Prosimy o zdemontowanie napędów z bramy i bezpośrednio podłączyć obydwa do centrali. Następnie wykonaćreset centrali i ponowne przyuczenie. Ważne aby obydwa napędy były podłączone bezpośrednio z centralą podczas przyuczenia.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm