nie odpowiedziane pytanie

brama garażowa Somfy Metro 800 samoczynnie otwiera się po przywróceniu zasilania?

Od początku użytkowania mam problem z moją bramą garażową Wiśniowski z napędem Somfy Metro 800. Po każdym dłuższym zaniku zasilania i jego przywróceniu brama samoczynnie otwiera się i pozostaje otwarta. Ostatnio w nocy nie było prądu przez 2h i rano zastałem otwartą bramę.

Adam
Adam

Adam

Poziom
0
12 / 100
punkty

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Prosimy o informację, czy do centrali napędu są podłączone przełączniki przewodowe za pomocą których można otwierać i zamykać bramę?

Pozdrawiamy

Adam
Adam

Adam

Poziom
0
12 / 100
punkty

Nie ma żadnych przełączników, natomiast mam aktualnie podłączony smart implant fibaro zasilany z napędu. Przy czym z tego co pamiętam problem ten występował jeszcze zanim dodałem smart implant.
Co ciekawe, próbowałem teraz odtworzyć problem po prostu wyłączając zasilanie bramy na kilka godzin odpinając wtyczkę i problem nie wystąpił.
Jakiś miesiąc temu udało mi się to w ten sposób odtworzyć i odkryłem, że instalator podłączył wtyczkę niezgodnie z opisem na napędzie (przewód zerowy do fazy a fazowy do zera), podpiąłem prawidłowo i myślałem, że problem rozwiązany ale niestety powrócił przy ostatniej awarii prądu...

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

prawdopodobnie to moduł wpięty do centrali po ponownym podaniu zasilania daje impuls. Prosimy o kontakt z Fibaro celem ustalenia, czy istnieje taka możliwość.

Pozdrawiamy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm