nie odpowiedziane pytanie

Jak połączyć Somfy Home Alarm z Solid Security (lub podobną usługą)

Oficjalnie Somfy nie oferuje integracji z "grupami interwencyjnymi". Zastanawiam się jednak, czy jest sposób na zbudowanie takiej integracji samemu na podstawie np.:

  • powiadomień mailowych wysyłanych z Somfy Protect w przypadku włamania,
  • usługi typu IFTTT (Zapier lub podobne),
  • i może RaspberryPI, którą zepniemy z centralką Solid Security?

O ile pierwsze dwa kroki mogę sobie wyobrazić, nie bardzo wiem jak można by podłączyć centralkę do komputera.

Macie może na to jakiś sprawdzony patent?

PS. Mam też starą centralkę - integra - z modułem GSM, którą da się podłączyć do Solidu. Może da się zaprogramować to tak, żeby z Somfy Protect wysyłać SMSa do SIMa w centralce, żeby centralka aktywowała Solid Security?

Pawel R.
Pawel R.

Pawel R.

Poziom
0
1 / 100
punkt

Odpowiedzi

Dzień dobry,

dziękujemy za przesłane zapytanie.

W aplikacji Somfy Protect możemy zdefiniować, jakim kanałem i do kogo ma zostać wysłane powiadomienie: sms, push i/lub mail.

Opcje współpracy Somfy Protect z IFTTT:

Warunek:

Skutek:

Nie ma możliwość połączenia urządzeń Somfy Protect przewodowo z komputerem czy centralą alarmową.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy,

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm