Odpowiedziane pytanie

Inteligentna funkcja aktywacji umożliwia automatyczną aktywację i dezaktywację systemu po opuszczeniu domu.

Instalacja z Somfy Security Camera: aktywacja i dezaktywacja detekcji ruchu przez kamery
Instalacja z Somfy Home Alarm: aktywacja i dezaktywacja alarmu
Instalacja z Somfy Home Alarm i Somfy Home Alarm Camera: aktywacja i dezaktywacja alarmu (w komplecie z kamerami detekcja ruchu)

Uwaga: jeśli funkcja detekcji ruchu została wyłączona w ustawieniach kamery, migawka otworzy się i zamknie tylko podczas inteligentnej aktywacji/dezaktywacji i detekcja pozostanie nieaktywna.

Somfy HomeAlarm:
W przypadku instalacji Somfy Home Alarm, to Twój identyfikator jest wykrywany i automatyzuje aktywację lub dezaktywację alarmu zgodnie z Twoimi ustawieniami.
Inteligentna aktywacja działa, wykrywając, że identyfikator znalazł się w zasięgu łącza w tym samym czasie, gdy drzwi są otwarte (automatyczne dezaktywacja) lub nie znajduje się już w zasięgu łącza (inteligentna aktywacja). Jeśli więc Twój the Link znajduje się daleko od wejścia lub jeśli Twoje drzwi były otwarte przez długi czas, inteligentna aktywacja nie może zidentyfikować przyjścia lub wyjścia użytkownika. Jeśli zdarza się to regularnie, możesz przenieść the Link bliżej wejścia.
Jeśli nie masz identyfikatorów, inteligentna aktywacja jest wyzwalana smartfonem.

Somfy Security Camera:
W przypadku instalacji z kamerą Somfy Security Camera, inteligentna aktywacja włączana jest za pośrednictwem smartfonu. Somfy korzysta z usług lokalizacyjnych urządzeń z systemem iOS i Android, aby określić, czy jesteś w domu, czy nie.
Jak Somfy określa, czy jestem w domu, czy nie?
Smartfony wykorzystują kombinację kilku technologii do określenia Twojego położenia: GPS / odbiór komórkowy / WiFi. Dokładność danych lokalizacyjnych zależy od modelu smartfonu i niektórych jego ustawień, w szczególności od tego, czy jego WiFi jest aktywne, czy nie.
Aby funkcja inteligentnej aktywacji działała, musisz autoryzować aplikację Somfy Protect do korzystania z usługi lokalizacyjnej. Możesz także uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień aplikacji za pomocą ustawień systemu iOS lub Android, aby autoryzować aplikację do korzystania z funkcji lokalizacji.
Systematycznie otrzymujesz powiadomienie, z propozycją, czy chcesz aktywować system, kiedy wyjdziesz, nawet jeśli w twoim domu wciąż przebywają ludzie.
Na koniec, należy zauważyć, że jeśli odłączysz aplikację Somfy Protect, jeśli ją całkowicie zamkniesz, inteligentna aktywacja nie będzie już działać.

Jak skonfigurować inteligentną aktywację?
Aby skonfigurować inteligentną aktywację, otwórz aplikację Somfy Protect i przejdź do menu "Ustawienia" (Settings).
1. Wybierz “Intelligent activation”
2. Za pierwszym razem musisz autoryzować aplikację, aby uzyskać dostęp do funkcji lokalizacji w smartfonie
3. Ten ekran konfiguracji umożliwia włączanie i wyłączanie inteligentnej aktywacji i dezaktywacji. Różni się zależnie od instalacji.
4. Aktywacja i dezaktywacja są podzielone na dwa selektory:
Aktywacja: ustal, czy chcesz aktywować wykrywanie ruchu/alarm po opuszczeniu domu (poprzez powiadomienie)
Wyłączenie: ustal, czy chcesz wyłączyć detekcję ruchu/alarm po powrocie
5. Podaj swój adres za pomocą ekranu edycji mapy; adres, pod którym jest zainstalowany Twój system, ma znaczenie, ponieważ automatyczna aktywacja i/lub dezaktywacja zależy od twojej obecności lub nieobecności w domu.
6. Następnie możesz zmienić status aktywacji i dezaktywacji, kiedy tylko chcesz. Możesz również zmienić lub ponownie określić położenie swojego domu na mapie, naciskając na niego.

Czy uznajesz to za przydatne ?

Nie (2)

Tak (2)

50%

50% użytkowników uznaje to pytanie za przydatne

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm