nie odpowiedziane pytanie

Kontrola wszystkich żaluzji na raz za pomocą jednego pilota

Posiadam 4 żaluzje i jednego pilota 4 kanałowego, jak ustawić pilot abym jednym przyciskiem mógł kontrolować 4 na raz, czyli opuścić, podnieść wszystkie rolety w tym samym czasie, oraz regulować ich "przesłoną". Aktualnie na pilocie mogę przełączać się między każdą roletą z osobna i sterować nimi indywidualnie, ale nie działa podnoszenie, opuszczanie oraz regulacja wszystkimi na raz.

Damian K.
Damian K.

Damian K.

Poziom
0
12 / 100
punkty

Odpowiedzi

Tomasz
Tomasz

Tomasz

Poziom
0
13 / 100
punkty

Musisz każdą z rolet wprowadzić w tryb programowania (wszystkie 4) i na jednym z przycisków (kanałów) przypisać te rolety. Wtedy będziesz mógł sterować wszystkimi na raz.

Damian K.
Damian K.

Damian K.

Poziom
0
12 / 100
punkty

czyli jak mam pilot 4 kanałowy i 4 rolety to znaczy że pilot musiał by być 5 kanałowy? 4 kanały na każdą roletę + piąty kanał na obsługę ich wszystkich razem?

Dzień dobry,

Pilot zapewne jest 5 kanałowy (piąty kanał to ten gdzie wszystkie cztery diody święcą jednocześnie). Zatem postępujemy według wcześniejszych wskazówek po kolej wprowadzając napędy w stan programowania a nastęnie dopisujemy 5 kanał do pamięci napedu. Czyli np. ustawiamy na kanale 1 - wciskamy "prog" na pilocie aż naped sie poruszy potem zmieniamy na kanał nr 5 i na krótko (1s) wciskamy przycisk "prog" itd.

Pozdrawiamy,
Zespół Somfy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm