nie odpowiedziane pytanie

Dlaczego żaluzja zewnętrzna samoczynnie otwiera się o różnych porach dnia, pomimo iż nie ma wiatru?

Posiadam 7 żaluzji zewnętrznych produkcji selt. Sterowanie żaluzjami odbywa się z dwóch pilotów somfy. Żaluzje pracowały bezawaryjnie przez około dwa lata. Od kilku dni 5 żaluzji samoczynnie podnosi się o różnych porach dnia i nocy, w nieregularnych odstępach czasu. Zaznaczam że dzieje się to gdy nie ma wiatru. Początkowo żaluzja otwierała się samoczynnie np. raz na dobę, po kilku dniach samoczynne otwieranie następuje z większą częstotliwością po około 1 godzinie, po pół godzinie, a czasem nawet kilka minut po jej opuszczeniu. O co chodzi? Obydwa piloty ustawione na manual. Próbowałem usunąć baterie z obydwu pilotów, ale nic to nie pomogło. Zaznaczam, że dwie żaluzje działają prawidłowo. Proszę o pomoc.

Bartosz G.
Bartosz G.

Bartosz G.

Poziom
0
12 / 100
punkty

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Czy posiada Pan czujnik wiatru w instalacji?

Pozdrawiamy

Bartosz G.
Bartosz G.

Bartosz G.

Poziom
0
12 / 100
punkty

Dzień dobry, posiadam dwa czujniki wiatru.

W obydwu wymieniłem baterie, jak zaczęły się samoczynnie podnosić żaluzje - nie pomogło to.

W związku z powyższym z obydwu usunąłem baterie - również to nie pomogło, żaluzje nadal podnoszą się samoczynnie.

Dodam, że wyłączyłem prąd w całym domu i następnie włączyłem, po tym działaniu żaluzje przestały się samoczynnie podnosić przez około dobę, po dobie znowu sytuacja zaczęła się powtarzać. Wczoraj wieczorem ponownie wyłączyłem prąd i włączyłem, w efekcie do dzisiaj rana żaluzje nie podnosiły się samoczynnie.

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Opisane zachowanie wskazuje na błąd komunikacji z czujnikami. Należy przeprowadzić konfigurację napędów od początku.

Pozdrawiamy

Agata S.
Agata S.

Agata S.

Poziom
0
11 / 100
punkty

Dzień dobry, panie Bartoszu, w jaki sposób udało się rozwiązać problem? Mam taki sam, pomimo braku czujników wiatru.

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm