nie odpowiedziane pytanie

po utracie zasilania błąd na Sonesse 40 io

Wielokrotnie po utracie zasilania nie jest możliwe sterowanie roletą Sonesse 40 io.
Na pilocie nina pojawia się komunikat "urządzenie nie może wykonać polecenia", a w aplikacji tahoma "urządzenie nie rozpoznaje polecenia".
Poprzednio problem rozwiązywałem wykorzystując pilot jednokierunkowy z innego urządzenia, ponownie konfigurowałem roletę, ustawiałem położenia krańcowe, wgrywałem do tahoma i nina. Jednak wielokrotne ponowne programowanie jest bardzo uciążliwe.
Z pozostałymi kilkudziesięcioma urządzeniami nie mam takiego problemu.

Tobiasz
Tobiasz

Tobiasz

Poziom
0
39 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Prosimy sprawdzić instalację elektryczną poprowadzoną do napędu Sonesse 40 io. Zmierzyć wartość napięcia miernikiem. Możliwe, że występują spadki napięcia dlatego napęd się rozprogramowuje.
Jeżeli wszystko będzie dobrze to konieczna będzie reklamacja napędu.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy
Zespół Somfy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm