nie odpowiedziane pytanie

W jaki sposób mogę podłączyć istniejący napęd bramy Garazowej Hormann do Tahoma

Dzień dobry
Niedawno zakupiłem centrale somfy TaHoma do domu i podłączyłem do niej wszystkie rolety i żaluzje w domu. Jednak brakuje mi możliwości sterowania bramą garażowa (Firmy Hormann) oraz otwierania drzwi wejściowych (elektrozaczep) jest możliwość podpięcia pod jeden kabelek urządzenia typu dzwonek do wyzwalania otwierania. Jak mogę podłączyć te dwa urządzenia do centrali TaHoma?

Grzegorz W.
Grzegorz W.

Grzegorz W.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Sterowanie napędem innej firmy z poziomu aplikacji TaHoma umożliwi: https://sklep.somfy.pl/odbiornik-rts.html

Natomiast do sterowania elektrozaczepem w drzwiach: 1841211 Sterownik io do zamka GU (Gretsch-Unitas)

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy

Grzegorz W.
Grzegorz W.

Grzegorz W.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Dzień dobry, odgrzeje ale dotyczy to tego tematu. Udało mi się kupić i podłączyć sterownik Somfy 1841022B i niby działa jako impuls czy najprostszym sposobem. Czy da się w jakiś sposób połączyć z somfy tahoma informacje o położeniu bramy lub możliwość uruchomienia również tzw. Wietrzenia. Mój napęd to Hormann Supramatic p4

Dzień dobry,

informacje o położeniu bramy są dostępne wyłącznie przy zastosowaniu napędów Somfy. Odnośnie przewietrzanie to tu też jeśli chodzi o aplikację to wymaga zastosowania napędu Somfy. Można jeszcze sprawdzić czy w podanym napędzie jest możliwość przewodowego wyzwolenia funkcji przewietrzenia. Jeśli tak to w zastosowanym odbiorniku można wykorzystać drugi wolny kanał.

Pozdrawiamy

Zespół Somfy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm