nie odpowiedziane pytanie

Zepsuty napęd GDK 700?

mam problem z napędem bramy garażowej GDK 700.
Otóz podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej zmuszony byłem do otwarcia bramy w sposób mechaniczny jednakże zauważyłem, że drzwi bramy nie utrzymują się na zadanym poziomie tylko samoistnie opadają z silą grawitacji.
Po przywróceniu zasilania sprawdziłem zakresy, ponownie zaprogramowałem bramę i przy otwieraniu mechanicznym dalej występuje ten sam problem.

Jest szansa, że jakis element jest zużyty i brama nie trzyma się w górze ?

Michał K.
Michał K.

Michał K.

Poziom
0
12 / 100
punkty

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-467 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Aby brama samoistnie nie opadała, należy zasprzęglić wózek napędu z łącznikiem, który spina łańcuch. W przypadku kiedy brama była np. zamknięta i rosprzęglimy bramę, a następnie ją ręcznie podniesiemy, to ten łącznik pozostanie w dolnym położeniu, dlatego też nic nie trzyma bramy i ona opada. Jeśli przerwy w dostawie zasilania są częste, to warto zastosować akumulator zasilania awaryjnego.

Pozdrawiamy

Zespół Somfy

Michał K.
Michał K.

Michał K.

Poziom
0
12 / 100
punkty

Dziekuje za informacje. Wózek napędu jest zasprzęglony z łańcuchem wg. Instrukcji ustawiania zakresów i regulacji bramy.
Proszę o informacje lub instrukcje jak mogę samodzielnie to naprawić albo kontakt do serwisu w m. Rzeszow celem naprawy

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-467 / 100
punkty
Drużyna

W pierwszej kolejności należy ustalić, co się uszkodziło. Kontakt telefoniczny będzie lepszy, ustalimy wtedy wszystkie szczegóły nr infolinii 225095300.
Można też skorzystać z usług jednego z naszych partnerów.

https://www.somfy.pl/gdzie-kupic/znajdz-punkt-sprzedazy

Pozdrawiamy

Zespół Somfy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm