nie odpowiedziane pytanie

Brama sama się otwiera

Mam problem z napędem Somfy dexxo compact rts. Raz zdarzyło się że brama sama się otworzyła, po pewnym czasie zauważyłem że niedomyka sie ok 5mm, a wczesniej była dobrze ustawiona, a teraz w momencie jak ją zamykam to dochodzi do końca i zaraz się otwiera tak jak by wyczuła przeszkode. Dodam że już raz była ustawiana pozycja krańcowa ale problem się powtórzył.

Bartosz P.
Bartosz P.

Bartosz P.

Poziom
0
1 / 100
punkt

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Prosimy o sprawdzenie naciągu sprężyn - należy rozsprzęglić bramę z napędem i otworzyć do miejsca gdzie dojeżdża w sytuacji gdy podnosi ją napęd. Jeśli brama zacznie samoistnie się przesuwać w kierunku zamykania, wtedy należy zmienić naciąg sprężyn lub zmienić położenie ogranicznika na szynie napędu. Po tej operacji należy ponownie wykonać przyuczenie napędu.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy

Jerzy
Jerzy

Jerzy

Poziom
0
23 / 100
punkty

Witam.
Mam podobny problem.
Pewnego popołudnia brama sama się otworzyła (minęło wiele godzin od momentu ostatniej interakcji).
Znajomy mi doradził żeby usunąć piloty i zaprogramować ponownie, tak też zrobiłem.

Po kilku tygodniach sytuacja jednak się powtórzyła.
Również po południu, również przez w tym dniu napęd był ostatnio używany o poranku.

Brama ładnie dochodzi do końca.
Co może być przyczyną?

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

prosimy o informację, jaki model napędu Pan posiada?
Oraz informację o kolorze diody na pilocie po naciśnięciu dowolnego przycisku.

Pozdrawiamy,

Jerzy
Jerzy

Jerzy

Poziom
0
23 / 100
punkty

Dexxo Optimo
Mam dwa rodzaje pilotów ponieważ posiadam jeszcze napęd do bramy wjazdowej, ale używam głównie Keygo.

W każdym bądź razie sprawdziłem oba typy pilotów i świeci się dioda na czerwono.

W weekend jeszcze dodatkowo przeczyściłem szyny z wszelkich opadów/pozostałościach po smarach.

Sprawdziłem też też zachowanie bramy po rozsprzęgleniu. Brama delikatnie przesunęła się w dół, ale później zatrzymała. Z tego co pamiętam, zawsze tak się zachowywała.

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Prosimy o przesłanie zdjęcia centrali z widocznymi zaciskami na adres: techniczny@somfy.com

Pozdrawiamy,

Janusz K.
Janusz K.

Janusz K.

Poziom
0
77 / 100
punkty

Tak bywa Ja też tak miałem

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm