nie odpowiedziane pytanie

Tahoma i Z-Wave 1822492 - zasięg?

Dzień dobry. Mam problem z podłączeniem części termostatów Danfoss w protokole Z-Wave do Tahoma. Jaki jest praktyczny zasięg interfejsu 1822492? W moim przypadku problem pojawia się już przy dwóch cienkich ściankach działowych z betonu komórkowego. Tahoma jest umieszczona centralnie w mieszkaniu, mimo to dwie głowice nie łączą się stabilnie. Co można zrobić, żeby poprawić zasięg?

Grzegorz J.
Grzegorz J.

Grzegorz J.

Poziom
0
14 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

Dziękujemy za kontakt.

Czy problem polega na "dodaniu" tych dwóch głowic do systemu TaHoma? Jeśli tak to podczas dodawania głowic powinny one znajdować się 1-2m od centrali. Po dodaniu należy je zamontować na grzejnikach.
Jeśli występuje problem z działaniem (zasięgiem), to można użyć jakiegokolwiek innego urządzenia Z-Wave Somfy niebateryjnego (np. plug Z-Wave nr ref. 1822483) w celu wydłużenia zasięgu - struktura mesh.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji - kontakt z naszą infolinią pod numerem 801377199.

Grzegorz J.
Grzegorz J.

Grzegorz J.

Poziom
0
14 / 100
punkty

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Dodanie głowic umieszczonych obok systemu TaHoma nie nastręcza żadnych problemów, rejestrują się prawidłowo. Po przeniesieniu ich w miejsce docelowe i zainstalowaniu na grzejnikach były problemy z linkiem - komendy nie były wykonywane. Przemieściłem nieco samą TaHomę dosłownie o kilkadziesiąt centymetrów i wszystkie termostaty komunikują się teraz prawidłowo. Wygląda na to, że te dwie głowice były na granicy zasięgu, choć do podanej w instrukcji obsługi odległości "do 30m" jest raczej daleko - w prostej linii to ok. 10-12m + dwie ścianki działowe z Silki.

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm