nie odpowiedziane pytanie

Somfy Metro Smart io1000 - miganie lampy podczas naruszenia fotokomórek

Dzień dobry,

Mam pytanie o pracę napędu Metro Smart io1000. Podłączyłem napęd, działa, zostały podłączone fotokomórki. Układ TX - 2 kable, RX - 4 kable. Zostały prawidłowo podłączone pod zaciski w sposób z funkcją autotestu. 0 od TX pod osobny zacisk, 24 wspólne, 0 od RX pod 0, pozostałe 2 od RX do zacisków fotokomórek - zgodnie z instrukcją. Został zaprogramowany parametr P4 - na 3, czyli komórki z autotestem.

Wszystko działa prawidłowo, ale mam pytanie o denerwującą mnie rzecz. Czy brama jest otwarta, czy zamknięta, gdy wyjeżdżam autem albo przechodzę i naruszam fotokomórkę automat na chwile zapala światło.

Czy tak ma być?

Pozdrawiam

Krzysztof

Krzysztof F.
Krzysztof F.

Krzysztof F.

Poziom
0
1 / 100
punkt

Odpowiedzi

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Sytuacja przez Pana opisana jest jak najbardziej prawidłowa. Napęd sygnalizuje poprawną pracę fotokomórek. W ten sposób dostaje Pan bieżącą informację o tym, że fotokomórki są sprawne i można bezpiecznie użytkować bramę.

Pozdrawiamy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm