nie odpowiedziane pytanie

Elektryka w domu

Witajcie. Jestem przed montażem elektryki w domu. Elektryka nowa. Co dopilnować? I o czym pamietać?

Janusz K.
Janusz K.

Janusz K.

Poziom
0
77 / 100
punkty

Odpowiedzi

Jagnato J.
Jagnato J.

Jagnato J.

Poziom
0
25 / 100
punkty

Tunel pod tv warto zrobić w salonie w 2miejscach,bo czasem zmienia się koncepcja wystroju tak jak było w naszym przypadku. Na szczęście mamy po dwóch stronach. Wypuszczenie kabli pod sprzętu tj lodówka,pięć,siła pod płytę na siłę jest wydajniejsza). U nas było też gniazdko pod wanną z hydromasażem (zalewane specjalną żywicą, by woda się nie dostała) i za lustrami( jeśli będą podświetlane ) specWarto też pamiętać o wypuszczeniu w peszlu kabli na zewnatrz(U nas na etapie budowy) teraz przyda się do bramy,furtki,domofonu no i gniazdka na zewnętrznej elewacji. No i dużo gniazdek w domu. Mąż elektryk,to poszalelismy ;)

Co do montażu oświetlenia - polecam Flexgips, znajdziesz tam gotowe już elementy:
https://sklep.flexgips.com/

Które znacznie ułatwią jego rozprowadzenie.

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Najważniejsze:

- doprowadzić zasilanie do miejsc instalacji napędów. Jeżeli sterowanie radiowe, to przewód 3-żyły. Jeżeli przewodowe, to dodatkowo przewód łączący sterownik naścienny z napędem

- rekomendujemy zastosowanie głębokich puszek w domu. Nasze rozwiązanie do sterowanie oświetleniem, IZYMO, instalujemy w głębokiej puszcze podtynkowej lub puszcze z kieszenią za przełącznikiem

- do kamer zewnętrznych i termostatu przewód zasilający 2-żyły

Pozostałę elementy komunikują się drogą radiową i są zasilane bateryjnie.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy

Adam W.
Adam W.

Adam W.

Poziom
0
60 / 100
punkty

W samej instalacji elektrycznej to może bym tylko dał większą rozdzielnię. Ale ja przespałem temat położenia kabli do monitoringu ( wtedy -2011 rok myślałem że nigdy nie będę zakładał), kabli sieciowych( myślałem że WiFi jest świetne) dodatkowych kabli do instalacji alarmowej (myślałem że instalator wie jak to zrobić najlepiej). Generalnie taka porada- jeśli nawet czegoś nie planujesz to połóż sobie kabelki i zostaw!
http://www.softwarepatch.pl/domofon-wifi-najwazniejsze-in...

Warto jest się też zastanowić nad instalacją domofonu na wifi.

Adam W.
Adam W.

Adam W.

Poziom
0
60 / 100
punkty

Gniazda pod tv na wysokości tv żeby potem nie wisiały kable. Do bramy, do oświetlenia np lamp stojących na zewnątrz. Na ścianie zewnętrznej na światełka na święta. Dobrze jest też nawiązać kontakt z projektantem wnętrz, taki specjalista będzie w stanie podpowiedzieć w co warto jest zainwestować, gdzie rozmieścić gniazdka:
https://marengo-architektura.com/

Mogę dać tutaj namiar na firmę, która projektuje wnętrza w Krakowie (ale mają również realizacje na cała Polskę).

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm