nie odpowiedziane pytanie

Działanie syreny przy słabej baterii

Dzień dobry. Jestem zainteresowany kupnem zestawu Home Alarm z syreną zewnętrzną. Chciałem się jednak dowiedzieć jak działa system w przypadku słabej baterii w syrenie. Jest to bardzo ryzykowne że w trakcie próby włamania sygnał będzie po prostu zbyt cichy aby odstraszyć złodzieja. Dodatkowo w specyfikacji napisane jest że syrena działa w temperaturze powyżej 10 stopni. Czy to znaczy, że zimą nie można nią liczyć? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Krzysztof S.
Krzysztof S.

Krzysztof S.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Odpowiedzi

Krzysztof S.
Krzysztof S.

Krzysztof S.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Przepraszam, powinno być -10 stopni Celsjusza. Co i tak wydaje się być ryzykowne zimą.

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

W przypadku słabej baterii syrena działa ze standardowym poziomem natężenia dźwięku 112 dB. Wskaźnik słabej baterii jest komunikowany w aplikacji z dużym wyprzedzeniem przed rzeczywistym wyczerpaniem baterii.

Temperatura pracy zdefiniowana przez producenta wskazuje na standardowy zakres pracy produktu. Oczywiście nie oznacza to, że w przypadku -11 syrena przestaje działać. Temperatury nieznacznie wykraczające poza podany zakres nie będą negatywnie wpływać na działanie syreny/systemu. W długim okresie czasu ekspozycja na temperatury spoza podanego zakresu mogą skrócić żywotność baterii/urządzenia.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy,

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm