nie odpowiedziane pytanie

Automatyczne zamakanie rolet po zachodzie słońca

Czy mając rolety somfy sterowane pilotem RTS Impresario oraz czujnik Sunis Sensor RTS Wireless (zewnętrzny, zasilany słońcem), można tak zaprogramować całość, żeby po zmroku rolety same się zamykały, a rano o wschodzie same otwierały?

Maciek O.
Maciek O.

Maciek O.

Poziom
0
3 / 100
punkty

Odpowiedzi

Krzysiek S.
Krzysiek S.

Krzysiek S.

Poziom
1
134 / 750
punkty

Dzien dobry,

Chciałbym sie podlaczyc pod temat z tym, ze z roletami w technologii IO. Jakiego czujnika naslonecznienia uzyc aby zamykac/otwierac rolety przy zachodzie/wschodzie slonca na podstawie poziomu naslonecznienia a nie czasu wschodu.zachodu slonca z Tahomy? Mam Tahome i czujnik moglbym uzywac w jakims smart-scenariuszu po osiagnieciu jakiegos minimalnego (zamkniecie rolet) lub maxymalnego (otwarcie rolet) poziomu naslonecznienia. Intteresuje mnie czujnik zasilany bateryjnie - na elewacji nie mam wyprowadzonego zasilania dla niego.

Dzień dobry,

dziękujemy za przesłane zapytanie.

Taką funkcjonalność zapewni czujnik Sunis Wirefree II io dostępny w naszym sklepie internetowym: https://sklep.somfy.pl/zewnetrzny-bezprzewodowy-czujnik-s...

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy,

Robert
Robert

Robert

Poziom
0
14 / 100
punkty

Dzień dobry
Wg wskazówki pracownika Somfy w poście, cytuję: Taką funkcjonalność zapewni czujnik Sunis Wirefree II io dostępny w naszym sklepie internetowym: https://sklep.somfy.pl/zewnetrzny-bezprzewodowy-czujnik-s... Kupiłem i sparowałem czujnik z centralą TaHoma. Niestety, jest to nieprawda. Minimalna jasność mierzona przez czujnik to 50 lux-ów i w mojej ocenie jest jeszcze zbyt jasno by rolety zamykać. W mojej ocenie winna to być wartość ok. 5 lux-ów. Ale być może istnieje jakiś sposób by przy 5 lux-ach rolety zadziałały?
Robert M.

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm