nie odpowiedziane pytanie

Czy rolety muszą mieć osobny włącznik zasilania?

Posiadam kilka rolet z napędem RS100 IO.
Chciałbym zaprogramować różne rolety do różnych pilotów np. Smoove IO.
Np. Roleta 1 do Pilota 1 i Roletę 2 do Pilota 2.

Czy w tym celu każda z nich musi mieć osobny włącznik zasilania? Według instalatora rolet, w momencie jednoczesnego włączenia zasilania rolet w Rolecie 1 i Rolecie 2 zostaną one przypisane do jednego pilota.

Jak to działa w przypadku posiadania centralki Tahoma? Czy po włączeniu rolet one nagle wszystkie pojawiają się osobno w systemie i mogę je dowolnie konfigurować?
Czy jest tak samo z pilotami? Po włączeniu pojawiają się osobno w panelu konfiguracyjnym i mogę je dowolnie powiązać z dowolnymi roletami?

Grzegorz
Grzegorz

Grzegorz

Poziom
0
28 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

Dziękujemy za pytanie.

W momencie programowania nadajnikiem lokalnym takim jak np. Smoove IO każda roleta musi być zasilana osobno.
Zgadza się - jeśli dwa napędy są wpięte do sieci to w momencie wstępnego przypisania nadajnika wzbudzą się oba na raz.
Natomiast z poziomu TaHoma będzie widać każdy napęd osobno i można je pogrupować według własnych preferencji.

Napędy można wyszukać na TaHoma dopiero, gdy są zaprogramowane.

W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji.

Grzegorz
Grzegorz

Grzegorz

Poziom
0
28 / 100
punkty

Czy można zmienić przypisanie nadajników lokalnych np. Smoove IO w interfejsie Tahoma?

Dzień dobry,

Z poziomu TaHoma nie ma takiej możliwości. Urządzeniem, które umożliwiłoby taką zmianę jest Set&Go dedykowane dla instalatorów.

W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji.

Grzegorz
Grzegorz

Grzegorz

Poziom
0
28 / 100
punkty

Czyli w takim razie, aby poprawnie skonfigurować kilka rolet i kilka przycisków, rolety muszą mieć osobno włączane zasilanie. Zgadza się?
W takim razie jaki jest plus posiadania centralki w Tahoma? Skoro nie mogę swobodnie programować elementów Państwa technologi domów inteligentnych?

Dzień dobry,

Centrala TaHoma nie służy do programowania napędów, a do tworzenia harmonogramów, scenariuszy warunkowych, a także ręcznej obsługi urządzeń Somfy z każdego miejsca nie Świecie. Aby dopisać urzadzenia do centrali TaHoma, te muszą być już skonfigurowane. Osobne zasilanie nie jest wymagane, jeżeli osoba programująca napędy posiada urządzenie Set&Go.

Jeżeli posiada Pan do dyspozycji tylko piloty Smoove i centralę TaHoma, to faktycznie konieczne będzie zasilanie tylko jednego napędu jednocześnie. Na napędzie, do którego chce Pan przypisać pilota Smoove należy wykonać sekwencję 2-10-2 (odłączyć zasilanie od napędu na 2 sekundy, podłączyć zasilanie na 10 sekund, odłączyć zasilanie na 2 sekundy i podłączyć na stałe). Po tej sekwencji napęd powinien wykonać krótki ruch góra-dół, po czym należy wcisnąć przycisk PROG na odwrocie pilota Smoove, którego chce Pan przypisać. Należy powtórzyć tę procedurę dla każdego napędu.

W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji.

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm