nie odpowiedziane pytanie

Konfiguracja z Google Home bez użycia IFTTT

Ostatnio przez przypadek wszedłem w aplikacje connexoon access. Zauważyłem tam wtedy że aplikacja reklamuje się że już mogę sterować bramą za pomocą komend Asystenta google w jezyku polskim. Fajnie, w domu średnio się przyjął patent na sterowanie bramą po angielsku. Problemem jest jednak fakt, że mimo iż brama z Pseudonimem BRAMA jest dodana do pomieszczenia Garaż żadna z komend które przychodzą mi do głowy nie działa. Po wypowiedzeniu OK, Google...
-... otwórz garaż -> Niestety nie rozpoznaje tego urządzenia. Podaj jego nazwę.
-... otwórz bramę -> Wyszukiwanie frazy 'otwórz brame' w google
-... otwórz brama -> Wyszukiwani filmów 'otwórz brama' na youtube
-... uchyl bramę -> Wyszukiwanie google
-... zamknij garaż -> Niestety nie rozpoznaje tego urządzenia....
-... zamknij bramę -> wyszukiwanie youtube
-... zamknij brama -> jw.

i teraz uwaga... najlepsze (zaznaczam, że w asystencie zostawiłem tylko język polski do komunikacji a aplety IFTTT są SKASOWANE [o apletach powiem za moment jeszcze jedno]
-... close garage -> Somfy Tahoma & Connexoon: wygląda na to że urządzenie jest teraz niedostępne
-... open garage -> jw.

Wcześniej kiedy aplety IFTTT były tylko wyłączone odpowiedzi były następujące:
-... open garage -> Czy mogę prosić o Twój kod zabezpieczający, aby uchylić urządzenie Brama? -> po podaniu kodu bez wzgledu czy dyktujac czy pisząc (swoją drogą ekstra kod zabezpieczajacy jak musisz go powiedziec do telefonu narażając że tak czy siak i tak pół autobusu np usłyszy go) -> Czy możesz spróbować jeszcze raz? -> po kolejnym podaniu -> wyszukiwanie google kodu.
...close garage -> Już się robi, Brama: przymykam.

I to był jedyny moment kiedy scenariusz jako taki działał. Tylko dało się zamknąć bramę mówiąc do asystenta fraze którą ustawiłem w IFTTT jako zamknij garaż.

Co do samego IFTTT poprzednio aplety miałem dwa na 'open garage' i close garage'. W IFTTT były wtedy do wyboru przynajmniej dwa tryby działania (przynajmniej z tych korzystałem) - ACCESS - OTWÓRZ - Michał i ACCESS - ZAMKNIJ - Michał. Aktualnie jest tylko ten pierwszy więc nie mogę z powrotem ustawić IFTTT nawet zeby brama działała po angielsku.

Odnoszę wrażenie że ten Smart Home się zaczyna robić co raz bardziej Pissing me off Home. Zwlaszcza w odniesieniu do bramy którą najchętniej obsługiwałem z poziomu asystenta głosowego.

Ugh nie wpisałem jakie urzadzenie - Brama Wiśniowski silnik metro io z centralką connexoon.

Michał
Michał

Michał

Poziom
0
34 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

Potwierdzamy (po wielu testach) występowanie problemu opisanego przez Pana.

Współpracujemy z firmą Google nad poprawą działania tego rozwiązanie.

Michał
Michał

Michał

Poziom
0
34 / 100
punkty

Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli mógłbym to zasugerować to kwestia kodu jest strasznie upierdliwa jakkolwiek by ona nie wyglądała. Google ma swoje zabezpieczenia w postaci Voice match uniemozliwiajace uzycie asystenta nieporządanym użytkownikom (póki co w języku polskim średnio to działa, ale tez zabezpieczonego pinem czy wzorem telefonu nie da się uzyc do korzystania z asystenta google). Idealną opcją byłoby ustawienie możliwości otwierania i zamykania jedną komendą bez podawania jakichkolwiek kodów. A już za luksus uznałbym możliwość podania wartości uzywając frazy np uchyl bramę do połowy albo (do 50%). Zdarzało mi się latem ustawiac bramę przy użyciu aplikacji na np 75%. Wtedy pies mógł sobie spokojnie przez garaż wchodzić do domu a nikt z ulicy nie był kuszony zawartością garażu.

Robert M.
Robert M.

Robert M.

Poziom
0
11 / 100
punkty

Witam.
Mam podobny problem z połaczeniem TaHomy z google assystent. Na wszystkie mozliwe sposoby, ale dalej nie działa jak powinno. Jedynie odpala scenariusz nazwany "test" i powiem "ok google, uruchom test", jesli nazwa jest inna to wyszukuje w przegladarce haslo. Jesli powiem "otworz rolety salon" czy kazda inna komede to nie dziala.

Rafał L.
Rafał L.

Rafał L.

Poziom
0
57 / 100
punkty

Potwierdzam, że działają tylko scenariusze i to w wersji angielskiej, czyli komenda "turn on ..." i nazwa scenariusza (najlepiej ponazywać je również po angielsku). Nie działa po polsku "włącz ...".
Nie działają również komendy typu "open" itd.

Dzień dobry,

Potwierdzamy poprawność działania rozwiązania ( z wykorzystaniem Asystent Google)

"Open [nazwa urządzenia]"

Jako nazwę urządzenia np. "salon 1"

Rafał L.
Rafał L.

Rafał L.

Poziom
0
57 / 100
punkty

Faktycznie sprawdziłem teraz i komendy typu "open" czy "close" (lub po polsku otwórz/zamknij) działają z nazwą urządzenia oraz nazwą pomieszczenia!
Super, wcześniej był z tym problem

Michał
Michał

Michał

Poziom
0
34 / 100
punkty

No to u mnie po staremu - Open/close faktycznie działają. Ale przy otwieraniu pyta mnie o kod dostepu - kiedy wypowiadam serie liczb pyta czy mogę spróbować jeszcze raz - kiedy - próbuje jeszcze raz - wyszukuje tą cyfre w googlach. Zamykanie działa ok. Ale tylko z komendą open/close.

Co ciekawe jeżeli powiem - otwórz/zamknij bramę w garażu (mówienie otwórz bramę albo otwórz garaż daje wyniki wyszukiwania) wtedy dostaje odpowiedź, że wygląda na to ze urządzenie nie zostało jeszcze skonfigurowane, a na wszystkich telefonach zalogowanych na tym koncie google dostaje powiadomienie z asystenta google - "Połącz inteligentne urządzenia domowe".

Po przejsciu do tego wchodze w ustawienia sterowania domem w asystencie, ale brama jest skonfigurowana poprawnie - pseudonim brama - pomieszczenie garaż.

Na prawde ten 'kod bezpieczenstwa' jest srednio bezpieczny dla asystenta głosowego... W pierwszej kolejnosci dopilnowałbym aby usunąć albo... ominąć tą 'funkcjonalność'.

Dzień dobry,

Poniżej szczegóły:

1. Nazwać urządzenie po angielsku w aplikacji connexoon

2. Ustawić kod zabezpieczający

Polecenia Otwórz i zamknij można wydawać w języku polskim. Gdy chcemy zamknąć poprosi o kod, który podajemy po angielsku.

Oczywiście konto musi być powiązane z Google Assistance.

Michał
Michał

Michał

Poziom
0
34 / 100
punkty

To nadal strasznie kaleczy - nazwałem bramę - brama.

Otwórz brama - wyniki wyszukiwania - otwórz bramy nieba :D

Open brama - pyta o kod

odpowiadam kod - one one one one

Jasne, brama: uchylam - i faktycznie sie otwiera brama.

Close brama - wyniki wyszukiwań

Close garage - wyniki wyszukiwań

close brama w garażu - wyniki wyszukiwań

zamknij brama w garazu - jasne, brama: przymykam.

Czyli otwieramy po angielsku wpisujac kod ale nie cyframi tylko slowami - wypowiadanie 'one' 'one' 'one' 'one' generuje te same błędy co zwykle.

Na prawde nie można pominąć w żaden sposób tego kodu? Przecież to najgłupsza rzecz jaka tu występuje.

A żeby zamknąć trzeba mu powiedzieć po polsku :P

Dzień dobry,

Tak Google Assistant pracuje w języku polskim, jest to niezależne od firmy Somfy.
Nie można pominąć kodu (mówimy go po angielsku).
Kod zabezpiecza przed nieuprawnionym otwarciem gdyby ktoś ukradł telefon.

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm