nie odpowiedziane pytanie

Przy podnoszeniu rolety zatrzymuje się jakby silnik nie miał siły. Jak się ją podtrzyma to silnik ją podniesie?

Silnik w tej rolecie to taki z elektronicznymi krańcówkami model to chyba ilmo. Tak to określił serwis od rolet. Są to rolety firmy OKNOPLAST. Czy to może być wina uszkodzonego kondensatora rozruchowego. Wymiana takiego kondensatora będzie dużo tańsza niż wymiana na nowy silnik.

Rafał D.
Rafał D.

Rafał D.

Poziom
0
1 / 100
punkt

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zapytanie.
Zużyty kondensator może być przyczyną braku możliwości podnoszenia, sytuacja taka może mieć miejsce po wielu latach użytkowania. Jednak, aby ustalić potencjalną przyczynę niewłaściwego działania należy przesłać napęd do naszego serwisu w celu przetestowania. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji - kontakt z naszą infolinią pod numerem 801377199.

Krzysztof L.
Krzysztof L.

Krzysztof L.

Poziom
0
23 / 100
punkty

Mialem podobna sytuacje. Wymieniłem kondensator. Oryginal byl na 2.5 uF +/-10%, wstawilem 3uF +/-5%. Dziala jak nowa. Koszt kondensatora 14zl. Do tego nowe łożysko za 3zl. Inna sprawa, ze dla mnie jakość Somfy jest bardzo niska. Mam 10 rolet, używane 4.5 roku (montaż 6 lat temu) - w 2 kondensator do wymiany, w 3ciej słychać, ze do wymiany będzie za chwilę. Model ilmo - jedne z droższych silników na rynku. Jakość nie idzie w parze z ceną. Serwisant chcial wymienić w obu silniki wołając za naprawę 2.900zł... dziekuję za takie napędy i serwisantów...

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Standardowy koszt wymiany kondensatora w naszym Centrum Serwisowym to 90 PLN netto. Kondensator jak i również inne elementy eksploatacyjne posiadające krótką żywotność (np. żarówki, baterie, bezpieczniki itp.) powinny być wymieniane celem dotrzymania parametrów jakościowych napędu. W razie jakichkolwiek pytań dział Serwisu Somfy pozostaje do dyspozycji m.in. pod adresem serwis_pl@somfy.com .

Piotr
Piotr

Piotr

Poziom
0
22 / 100
punkty

Krzysztof L. czy mógłbyś napisać jaki kondensator kupiłeś? Mam tą samą sytuację w 3 roletach - zaczęły padać miesiąc po zakończeniu gwarancji. Pozdrawiam.

Krzysztof L.
Krzysztof L.

Krzysztof L.

Poziom
0
23 / 100
punkty

Kupilem MIFLEX MKSP-5P 3uF. Pojemnosc musisz dobrac w zaleznosci od rolety. Ja na razie wymienialem w najmniejszej. W wiekszych silnikach zapewne sa wieksze kondensatory.

Swoja droga nie zgadzam sie z Somfy, ze kondensator to czesc eksploatacyjna. Poza tym niech w takim razie Somfy przeszkoli serwisantow, by nie sugerowali od razu wymiany silnika i nie rozdmuchiwali kosztow naprawy.. Chociaz dla Somfy to w koncu lepiej.. zawsze to kolejny silnik sprzedany.

Piotr
Piotr

Piotr

Poziom
0
22 / 100
punkty

OK, dzięki za informację. Właśnie rozebrałem silnik rolety w oknie 185cm x 230cm i jest tam ten sam kondensator 2,5uF.

Zgadzam się co do serwisu - u mnie w jednej rolecie silnik już wymieniony, ale na inny niż Somfy. Przy pierwszym zakupie wybierałem droższe silniki licząc na to, że będzie spokój na długie lata. Okazuje się, że mogłem kupić o połowę tańsze. Mam ich 14, więc niepotrzebnie wydałem kilka tysięcy zł.

Rafał K.
Rafał K.

Rafał K.

Poziom
0
11 / 100
punkty

Witam, a gdzie dokładnie ten kondensator, trzeba wybudować silnik czy tylko obudowę rolety?

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Kondensator znajduje się wewnątrz napędu, trzeba wyjąć napęd z rury nawojowej .

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji - kontakt z naszą infolinią pod numerem 801377199.

Slawek
Slawek

Slawek

Poziom
0
12 / 100
punkty

Posiadam silnik SOLUS 2. Padł mi kondensator :( Silnik wymontowałem z rolety. W jaki sposób dostać się do środka? Na obudowie są 4 piny i śruba od strony przewodu. Usunięcie śruby nic nie daje. Piny można jedynie wbić do środka.
Proszę o podpowiedź.

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Bardzo prosimy o przesłanie napędu do naszego Centrum Serwisowego wraz z danymi kontaktowymi, gdzie zostanie poddany bezpłatnej ekspertyzie (i ewentualnej płatnej naprawie po uprzednim kontakcie serwisu).
Samodzielne działanie może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia.
Centrum serwisowe Somfy:
ul. Rudolfa Diesla 9
32-005 Niepołomice

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.

Łukasz D.
Łukasz D.

Łukasz D.

Poziom
0
11 / 100
punkty

Dzień dobry,

Mam dokładnie taki sam problem jak opisany w tytule. Roleta podnosi się tylko na początku później trzeba jej pomagać popychając od dołu. Mam silnik Altus 40 RTS 9Nm/14 i lokalny serwisant zaproponował wymianę silnika na nowy. Biorąc pod uwagę jego znaczny koszt wolałbym upewnić się czy nie można tego silnika w jakiś sposób naprawić, być może wymiana wspomnianego kondensatora pomoże. Czy można do Państwa przesłać napęd w celu sprawdzenia? Proszę o podanie nr telefonu do kontaktu.

Pozdrawiam
Łukasz

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Numer telefonu do naszego centrum serwisowego: 22 509 53 60

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm