Odpowiedziane pytanie

Jaka jest różnica między przewodowym systemem sterowania a systemem radiowym do sterowania wewnętrzną żaluzją?

Jaka jest różnica między przewodowym systemem sterowania a systemem radiowym do sterowania wewnętrzną żaluzją?

W przewodowym systemie punkt kontrolny jest połączony z silnikiem za pomocą przewodów elektrycznych, które przekazują komendy do silnika. To jest klasyczne rozwiązanie do automatyzacji domu. W takim przypadku punkt sterowania jest zamocowany w pobliżu silnika (na przykład obok żaluzji).
W systemie radiowym rozkazy są przekazywane do silnika za pomocą fal radiowych. Pomiędzy silnikiem a punktem sterowania nie ma żadnych przewodów elektrycznych. Jest to mobilne i można sterować roletami z dowolnego miejsca w promieniu 20 metrów, nawet przez ścianę. Co więcej, instalacja wymaga mniej czasu i nie powoduje uszkodzenia ścian. To jest proste i czyste rozwiązanie do automatyzacji domu.
Uwaga: w przypadku Somfy zawsze możliwa jest wymiana instalacji przewodowej na instalację radiową.

Czy uznajesz to za przydatne ?

Nie (0)

Tak (0)

0% użytkowników uznaje to pytanie za przydatne

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm