nie odpowiedziane pytanie

Problem z zamknięciem bramy dwuskrzydłowej

Mam taki problem gdy zamykam bramę zamyka się do pewnego momentu i otwiera się z powrotem i za każdym razem jest to w innym miejscu. System EASY WAY PACK 201

Paweł P.
Paweł P.

Paweł P.

Poziom
0
70 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Prosimy o sprawdzenie, czy trzpień dochodzi do końca siłownika, czyli do swojego wewnętrznego ogranicznika na zamknięciu.

Jeżeli nie, prosimy o poprawienie, zresetowanie i ponowne przyuczenie napędu.


Pozdrawiamy

Paweł P.
Paweł P.

Paweł P.

Poziom
0
70 / 100
punkty

Dziękuję za odpowiedź ale to nie jest tego wina ponieważ gdy naciskam na pilocie to brama zaczyna się zamykać, zatrzymuje się w pewnym momencie np. Połowa zamknięcia i wraca z powrotem do pełnego otwarcia. Tak jakby fotokomórka widziała przeszkodę.

Prosimy o przesłanie zdjęć montażu:

  • położenie uchwytów na słupkach bądź poza nimi
  • położenie siłowników na zamkniętej i otwartej bramie.

Pozdrawiamy

Paweł P.
Paweł P.

Paweł P.

Poziom
0
70 / 100
punkty

Przesyłam zdjęcia zamontowanych siłowników Pozdrawiam

Paweł P.
Paweł P.

Paweł P.

Poziom
0
70 / 100
punkty

Jeszcze filmik

Paweł P.
Paweł P.

Paweł P.

Poziom
0
70 / 100
punkty

Jeszcze jeden filmik

Dzień dobry,

dziękujemy za przesłane informacje.

Siłownik po stronie furtki ma za duży kąt wychylenia oraz zostały zastosowane uchwyty do wąskich słupków - w tym przypadku powinn być standardowe.

Pozdrawiamy

Paweł P.
Paweł P.

Paweł P.

Poziom
0
70 / 100
punkty

Dziękuję za odpowiedź uchwyty zostały zamontowane takie które były dołączone do zestawu odchylenie skrzydła bramy jest ustawione na ograniczniku więc tu nie ma nic wspólnego z tym że brama nie chce się zamknąć. Do tej pory było wszystko ok, dopiero od jakiegoś czasu nie chce się zamykać, więc ustawienie się nie zmieniło. Teraz jeszcze co jakiś czas próbuje otworzyć bramę to zaczyna się od nowa ustawiać. Tak jakby nie było zasilania. Według mnie coś jest z modułem i nie wiem czy nie zepsuł się układ przeciążeniowy. Jak odłączam siłowniki od skrzydeł bramy jest taka sama sytuacja więc ustawienie nie ma nic wspólnego. Pozdrawiam

Usterka układu przeciążeniowego bierze się ze zbyt ciężkiej pracy siłowników, która wynikać może z nieprawidłowego montażu.
Sterownik zapamiętał błąd więc nawet przy pracy bez obciążenia będzie się wyłączać.
Rekomendujemy, aby na miejscu pojawił się serwisant celem potwierdzenia prawidłowego montażu oraz ponownego przyuczenia ruchu bramy.
Jeżeli napęd jest wciąż na gwarancji, prosimy zgłosić reklamację.

Pozdrawiamy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm