nie odpowiedziane pytanie

Somfy J4 IO + Eolis IO

Witam,

Mam 4 żaluzje fasadowe z silnikami J4 IO oraz czujnik wiatru Eolis IO. Zaprogramowałem napędy zgodnie z instrukcją czujnika ale po wybraniu trybu demo tylko jedna żaluzja wykonuje ruch w górę i w dół. Proszę o pomoc w zaprogramowaniu wszystkich napędów razem z czujnikiem.

Daniel M.
Daniel M.

Daniel M.

Poziom
0
22 / 100
punkty

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-477 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

czy czujnik był dogrywany do każdego napędu?

Proponujemy reset czujnika EOLIS przyciskiem PROG 7 sec. Następnie wprowadzić napędy w stan programowania na jeden z trzech sposobów:
1. Z kanału „wspólnego” gdzie mamy dodane wszystkie napędu i możemy nimi sterować nacisnąć PROG na 2sek na pilocie i potem krótko PROG (mniej niż 0.5sek) na czujniku
2. Sekwencją 2/10/2 wprowadzamy napędy w stan programowania i potem krótko PROG (mniej niż 0.5sek) na czujniku
3. Krok po kroku pojedynczo 1 kanał PROG na 2sek i potem krótko PROG (mniej niż 0.5sek) na czujniku, 2 kanał PROG na 2sek i potem krótko PROG (mniej niż 0.5sek) na czujniku, 3 kanał PROG na 2sek i potem krótko PROG (mniej niż 0.5sek) na czujniku, 4 kanał PROG na 2sek i potem krótko PROG (mniej niż 0.5sek) na czujniku

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy

Daniel M.
Daniel M.

Daniel M.

Poziom
0
22 / 100
punkty

Witam,

Skorzystałem z pkt 1 i 3 instrukcji i efekt jest dziwny. W przypadku użycia kanału wspólnego po wszystkie napędy potwierdzają ruchem góra dół dodanie czujnika ale po wyborze trybu demo ruch jest na jednej albo na trzech pozostałych. Nie udało się zmusić wszystkich na raz. Przy użyciu instrukcji z pkt 3 efekt jest ten sam. Sprawdzę jeszcze wprowadzanie silników w tryb programowania i wrócę z informacją czy się udało.

Daniel M.
Daniel M.

Daniel M.

Poziom
0
22 / 100
punkty

W końcu się udało, dziękuję za pomoc

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm