nie odpowiedziane pytanie

Głośny napęd ?

Witam serdecznie.
Zakupiłem ostatnio bramę garażową UniPro firmy Wiśniowski z napędem Moto 600. Jestem bardzo zadowolony poza jednym denerwującym mankamentem. Podczas otwierania i zamykania słychać trzaski łańcucha o osłonę. Rozmawiałem ze sprzedawcą a zarazem monterem bramy który twierdzi, że te napędy tak mają. Proszę o pomoc. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Zbigniew I.
Zbigniew I.

Zbigniew I.

Poziom
0
57 / 100
punkty

Odpowiedzi

Zbigniew I.
Zbigniew I.

Zbigniew I.

Poziom
0
57 / 100
punkty

Zapomniałem dodać, że szyna to typ Moto 2900 z łańcuchem

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Prosimy sprawdzić, czy łańcuch ma prawidłowy naciąg (rys. 6) oraz czy zostały zastosowane gumowe elementy wygłuszające (rys. 1).

Pozdrawiamy

Zbigniew I.
Zbigniew I.

Zbigniew I.

Poziom
0
57 / 100
punkty

Dziekuję za odpowiedź.
Naped ma prawidłowy naciąg i w końcu zastosowano gumowe elementy wygłuszające. Jest lepiej ale jeszcze przy zamykaniu bramy słychać trzask łańcucha o metalowa osłonę. Sprawdziłem jednak moje zamówienie i okazało się, że w specyfikacji zamówienia miałem napęd Metro który u kilku znajomych chodzi bezszelestnie a zainstalowano Moto 600 z szyną Moto 2900. Czy ten napęd może być przyczyną stuków ? Czy mozna wymienić za dopłatą na napęd Metro i pozostawić tę szynę ? Przepraszam za natłok pytań ale ta sytuacja jest dla mnie trochę deprymująca. Pozdrawiam Państwa i życzę miłego dnia.
Zbigniew

Zbigniew I.
Zbigniew I.

Zbigniew I.

Poziom
0
57 / 100
punkty

Na stronie Państwa nie widziałem napedu Moto 600 a jednynie GDX 700 (napęd z paskiem) ktory jest cichy. Czy jest sens wymienic ten napęd ? Instalatorzy założyli dwa gumowe elementy wygłuszające a moze potrzeba ich więcej lub winny być w innym miejscu na szynie ? Pozdrawiam serdzecznie. Zbigniew

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

przy zastosowaniu szyny z łańcuchem nie da się całkowicie wyeliminować kontaktu łańcucha z szyną podczas pracy. Znajomi prawdopodobnie mają zastosowane szyny z paskiem, stąd cichsza praca.

Istnieje możliwość wymiany szyny na szynę z paskiem. Prosimy o informację o wysokości bramy oraz długości obecnej szyny.

Pozdrawiamy

Zbigniew I.
Zbigniew I.

Zbigniew I.

Poziom
0
57 / 100
punkty

Dziękuję za szybką odpowiedź. Proszę jeszcze powiedzieć czy lokalizacja gumowych osłon (jest kilka otworów) ma jakieś znaczenie dla cichej pracy i czy można zwiększyć ilośc osłon a jezeli tak to gdzie je zakupić ? Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.
Zbigniew

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Poniżej przesyłamy instrukcję odnośnie montażu elementów wygłuszjących. Można je dokupć oddzielnie, sprzedawane są w pakietach po 20 szt. pod referencją 9014726, cena netto 251 zł.

Nawet jeśli zastosujemy kilka elementów wygłuszających,  nie wyeliminujemy całkowicie kontaktu łańcucha z szyną.

Pozdrawiamy

Zbigniew I.
Zbigniew I.

Zbigniew I.

Poziom
0
57 / 100
punkty

Dziękuję ale instrukcja montażu gumowych elementów nie dotarła. Czy mogę prosić o ponowne przesłanie. Pozdrawiam
Zbigniew

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna


Pozdrawiamy

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm