nie odpowiedziane pytanie

Jak podłączyć sterownik IZYMO ON OFF do układu krzyżowo schodowego?

Jak podłączyć sterownik IZYMO ON OFF do układu z dwoma włącznikami schodowymi i jednym krzyżowym na układzie 3 żyłowym?
Zasilanie dochodzi do pierwszego schodowego -> 3 żyły do krzyżowego -> 3 żyły do schodowego -> 3 żyły do odbiornika (lampa)

Tobiasz
Tobiasz

Tobiasz

Poziom
0
39 / 100
punkty

Odpowiedzi

Tobiasz
Tobiasz

Tobiasz

Poziom
0
39 / 100
punkty

Ten schemat znam gdyż jest w instrukcji. Mam przypadek w którym nie mam przewodu L (ze stałym napięciem z sieci) przy włączniku z którego zasilanie jest doprowadzone do lampy.
Czy wejście L służy tylko do zasilania sterownika? Jeżeli tak to czy tego zasilania nie można zastąpić baterią (jaką?)?
Ewentualnie czy gniazdo L nie może być zasilane z przewodów czarnego i czerwonego (na jednym z nich zawsze jest napięcie)?

Szanowny Panie,

Odbiornik musi być zasilony na stałem 230 V (wejścia N i L)
Jest sterowany „fazowo”, czyli źródło światła podłączone do wyjścia Output będzie się włącza lub wyłączać przez podawanie lub odłączanie zasilania przewodem podłączonym do wejścia Input.

Pozdrawiamy,

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm