nie odpowiedziane pytanie

Gwarancja Somfy na sterownik żaluzji fasadowych

Dlaczego taka firma jak Somfy nie uwzględnia gwarancji na sterownik do żaluzji fasadowych o wartości 300 zł twierdząc że spalił się on na wskutek przepięcia w instalacji elektrycznej? W jaki inny sposób może się uszkodzić taki sterownik gdzie w nim jest tylko i wyłącznie sama elektronika, brak elementów mechanicznych. Taki sterownik może tylko się uszkodzić przez spalenie właśnie elektroniki. Wynika z tego że gwarancja Somfy to tylko słowo które nic nie znaczy, dodam jeszcze że sterownik był używany bardzo rzadko ponieważ nie mieszkamy jeszcze w tym domu. Proszę o wyjaśnienie terminu gwarancji jeśli chodzi o sterownik do żaluzji fasadowej bo rozumiem jakby to był silnik to trochę inna sprawa, ale sterownik? Wielkie rozczarowanie bo liczyłem że będzie to produkt pierwszej klasy a okazało się zupełnie inaczej.

Jacek J.
Jacek J.

Jacek J.

Poziom
0
46 / 100
punkty

Odpowiedzi

Jacek J.
Jacek J.

Jacek J.

Poziom
0
46 / 100
punkty

W załączniku przesyłam zdjęcie dowodu zwrotu tego sterownika. Na dokumencie widnieją dane firmy która montowała mi okna wraz z żaluzjami i to ta firma w moim imieniu składała reklamację. Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji ponieważ ta odpowiedź która jest w tym piśmie to nie prawda drugi sterownik nie uległ uszkodzeniu a jakby to było przepięcie w instalacji elektrycznej to drugi także by się spalił. Pozdrawiam

Dzień dobry,

W odpowiedzi na informację, że uszkodzeniu uległo wyłącznie jedno z urządzeń tego samego typu - zniszczenie mogło zajść w wyniku przepięcia lub wyładowania atmosferycznego, które mają charakter bardzo dynamiczny i mogą wywołać selektywne szkody w instalacji.
Usterki tego typu (wyładowania atmosferyczne, przepięcia w sieci) powszechnie nie są obejmowane gwarancją.
Prosimy o podanie danych kontaktowych w wiadomości prywatnej na adres serwis_pl@somfy.com , skontaktuje się z Panem nasz serwis w celu rozwiązania tej kwestii.

Jacek J.
Jacek J.

Jacek J.

Poziom
0
46 / 100
punkty

Dane kontaktowe wysłałem na podany adres. Jeśli chodzi o wyładowania atmosferyczne to nie było takich w tamtym czasie gdy ten sterownik został zdemontowany i dwa okna są w tym samym salonie i dziwne że było przepięcie i jeden sie spalił a drugiemu nic się nie stało w jednym miejscu i w jednej instalacji.

Jacek J.
Jacek J.

Jacek J.

Poziom
0
46 / 100
punkty

Jeszcze jedna uwaga jeśli chodzi o przepięcie w sieci, lub wyładowanie atmosferyczne. Przy takich zdarzeniach nie uszkadza się tylko jedno urządzenie a kilka, a nic takiego nie miało miejsca , żaden z innych sprzętów nie został uszkodzony, tylko ten jeden sterownik.

Jacek J.
Jacek J.

Jacek J.

Poziom
0
46 / 100
punkty

Witam ponownie , do tej pory nikt się do mnie nie odezwał, nie wiem czy mam sobie dać spokój czy mam nadal czekać tylko nie wiem na co?

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm