nie odpowiedziane pytanie

Kiedy dostępna będzie integracja urządzeń Somfy z Apple HomeKit oraz Sirry?

Kiedy dostępna będzie integracja urządzeń Somfy , podłączonych do TaHoma Premium, z Apple HomeKit i Sirry?
Chodzi mi o możliwość sterowania urządzeniami Somfy z poziomu HomeKit (i odwrotnie jeżeli możliwe)

Rafał L.
Rafał L.

Rafał L.

Poziom
0
91 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zapytanie.

Na dzień dzisiejszy w drugim półroczu tego roku ma być wprowadzona możliwość sterowania z poziomu HomeKit urządzeniami Somfy.
TaHoma będzie pośrednikiem, aczkolwiek nie ma na razie w planach możliwości sterowania przez TaHoma urządzeniami Apple HomeKit.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji - kontakt z naszą infolinią pod numerem 801377199.

Rafał L.
Rafał L.

Rafał L.

Poziom
0
91 / 100
punkty

Wracam ponownie do pytania o termin dostępności integracji TaHoma z HomeKit, jako że podawany był termin drugiej połowy roku, który zaraz się kończy.
Czy jest znany nowy termin?

Dzień dobry,

Dziękujemy za wiadomość.

Nie znamy dokładnej daty wprowadzenia kompatybilności z Apple HomeKit. Sama kompatybilność będzie polegała na sterowaniu urządzeń przypisanych do TaHomy z poziomu HomeKit, bez możliwości odwrotnego sterowania.

Jerzy K.
Jerzy K.

Jerzy K.

Poziom
0
98 / 100
punkty

Drogie Somfy wiele osób czeka na te integracje, wielu dokonało tez inwestycji i wyboru somfy do swoich domów i mieszkań na podstawie tego wpisu i informacji na stronie Apple o rychłej współpracy. Dlatego po 12 miesiącach chcielibyśmy ( pisze w liczbie mnogiej bo zakładam ze jest nas co najmniej 2 ) poznać nieco bardziej precyzyjną datę niż podana została 12 mc temu.

Patryk G.
Patryk G.

Patryk G.

Poziom
0
11 / 100
punkty

Od dawna czekam na ZAPOWIEDZIANĄ integrację. Mam wrażenie że end user jest koniecznym złem. Teraz zamiast rozwijać inteligentny dom o somfy zacząłem rozglądać się za i innymi rozwiązaniami. Szkoda, bo już pare rzeczy S mam, ale dla mnie kluczowa jest integracja z HK

Rafał L.
Rafał L.

Rafał L.

Poziom
0
91 / 100
punkty

Dzięki za poparcie. Wiem, że nie tylko ja czekam ponad rok na tę integrację z HomeKit i że jest ona ważna!
Drogie Somfy, proszę o dodatkowe wyjaśnienia, czy to opóźnienie jest spowodowane trudnościami technicznymi? Na jakim etapie są prace?
Skoro mam na to cierpliwie czekać, chciałbym wiedzieć trochę więcej.

Dzień dobry,

Opóźnienie w kompatybilności z Apple Home Kit wynika ze złożoności protokołu używanego przez HomeKit, a zwłaszcza z procesu certyfikacji Apple.
Nieprzerwanie pracujemy nad tym, aby kompatybilność była dostępna tak szybko, jak to możliwe.

Jerzy K.
Jerzy K.

Jerzy K.

Poziom
0
98 / 100
punkty

Dobrze, a jakieś daty ? Jak zaawansowane są prace ? Czy dostępne będzie testowe oprogramowanie dla tachomy ?
Prosimy o więcej konkretów.

Jerzy K.
Jerzy K.

Jerzy K.

Poziom
0
98 / 100
punkty

Halo halo, znalazłem informację na stronie somfy ze wsparcie będzie na koniec 2020.
https://www.somfy.pl/o-firmie-somfy/technologie-i-kompaty...

Jerzy K.
Jerzy K.

Jerzy K.

Poziom
0
98 / 100
punkty

Klasycznie, informacja została zmieniona na * Niedostępne mam nieodparte wrażenie, że guzik będzie z natywnej integracji i zainwestowałem w kłamstwo producenta.
Dzięki Somfy

Jerzy K.
Jerzy K.

Jerzy K.

Poziom
0
98 / 100
punkty

Drogie Somfy, jak wygląda implementacja integracji z HomeKit dla Tachomy która jest tak ładnie zaprezentowana na stronie.
Dziś uruchamiam rolety i podłączam trachomę a tu integracji nie ma.

Szanowny Panie,

dokładamy wszelkich starań, aby integracja urządzeń Somfy z HomeKit nastąpiła jak najszybciej. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, data wdrożenia kompatybilności została przesunięta już kilkukrotnie.

Jerzy K.
Jerzy K.

Jerzy K.

Poziom
0
98 / 100
punkty

A mogą podać państwo do wiadomości jaka data obowiązuje aktualnie ?
Jeśli Apple zwleka to przeniesiemy nacisk na Apple w tej kwestii. A może jest soft to Tachomy w wersji beta bez certyfikacji który służy za mostek w rozumieniu HomeKit. Zawsze to lepsze niż homeBridge - wole poprostu komunikacje lokalna niż po Internecie - zapewne też będzie sprawniej działać.

Szanowny Panie,

Nie zostaliśmy poinformowani o kolejnej planowanej dacie wdrożenia integracji. Gdy tylko pojawią się jakiekolwiek informacje w tej kwestii, niezwłocznie je przekażemy.

Rafał L.
Rafał L.

Rafał L.

Poziom
0
91 / 100
punkty

Mam dużą obawę, że problem leży w konstrukcji TaHoma, gdzie samo urządzenie to prostej konstrukcji bramka, komunikująca się głównie z urządzeniami. Cała logika sterowania i automatyzacje są w chmurze (na serwerach Somfy).
Apple wymaga aby urządzenia HomeKit działały również bez dostępu do internetu. Może to być ograniczenie techniczne samej TaHoma. Potrzebuje ona również odpowiedniej mocy procesora i pamięci do obsługi certyfikacji i szyfrowania HomeKit.
Tak tylko dywaguję :)
Najlepsze jest to że samo Apple na swojej stronie podaje, że Somfy TaHoma współpracuje z HomeKit: https://www.apple.com/ios/home/accessories/#section-bridges

Oznacza to że i Somfy i Apple wprowadza klientów w błąd! Ja od 2 lat, kiedy to kupiłem urządzenia Somfy, czekam na współpracę z HomeKit!

Marcin W.
Marcin W.

Marcin W.

Poziom
0
22 / 100
punkty

To jest rzeczywiście interesujące: "Najlepsze jest to że samo Apple na swojej stronie podaje, że Somfy TaHoma współpracuje z HomeKit: https://www.apple.com/ios/home/accessories/#section-bridg...;

Co na to odpowie zespół Somfy? Czy doczekamy sie integracji z Apple?

Marcin W.
Marcin W.

Marcin W.

Poziom
0
22 / 100
punkty

Minęły kolejne dwa miesiące, zatem odświeżę temat... Czy w 2020 roku doczekamy się integracji z Apple?

Jerzy K.
Jerzy K.

Jerzy K.

Poziom
0
98 / 100
punkty

OMG ! nie spodziewałem się takiej odpowiedzi, ale na wiarę tego nie biorę. ! ale trzymam kciuki żebyście dowieźli !

Jerzy K.
Jerzy K.

Jerzy K.

Poziom
0
98 / 100
punkty

Rozumiem, że ten https://www.somfy.pl/o-firmie-somfy/so-open-with-somfy/ap... artykuł jest już zapowiedzią tego co nadejdzie.
Nie byłbym sobą gdybym nie zapytał :) kiedy napędy bram i garaży będą kompatybilne ?; rozumiem że możemy spodziewać się kompatybilności w kolejnych wydaniach oprogramowania do Tachomy Premium.
I co z pozostałymi akcesoriami jak smart socket, moduły do puszkowe Somfy ect.

Szanowni Państwo,

Lista kompatybilnych produktów będzie sukcesywnie rozszerzana. Ze swojej strony możemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby kolejne urządzenia przechodziły proces certyfikacji Apple'a najszybciej, jak to możliwe. O kolejnych zmianach będziemy informowali na bieżąco.

Pozdrawiamy,

Sylwek K.
Sylwek K.

Sylwek K.

Poziom
0
13 / 100
punkty

Wsparcie dla rolet jest mało istotne gdyż od dawna można było używać bramki Velux i też rolety Somfy ładnie działały w HomeKit. Dlatego pytanie - kiedy następne urządzenia, np napędy bram garażowych? Prosiłbym o jakiś przybliżony termin, z dokładnością do 6 miesięcy ;)

Jerzy K.
Jerzy K.

Jerzy K.

Poziom
0
98 / 100
punkty

Somfy, w waszych materiałach jest napisane, że integracja z HomeKit rzeczy umożliwiających dostęp do domu jak brama garażowa czy zamki jest blokowana przez Apple - natomiast Gerda - popularny producent zamków posiada w ofercie zamek do dzwi kompatybilny z HomeKit - mało tego od iOS 15 w aplikacji "portfel" możliwe jest przechowywanie wirtualnych kluczy do domu.
Dlatego moje pytanie brzmi: na kiedy planowane jest uruchomienie/zaprezentowanie w HomeKit pozostałych urządzeń w technologii io takich jak moduły opuszkowe ale bardziej zależy mi na Bramie wjazdowej i garażowej.

Rafał L.
Rafał L.

Rafał L.

Poziom
0
91 / 100
punkty

Jerzy, na ile się orientuje to Apple nie zezwala na „bramkowanie” urządzeń dostępu do domów, jak zamki czy bramy garażowe. Natomiast urządzenia Somfy w swojej architekturze, nie będę działały bez bramki jak TaHoma. To ona łączy całą logikę w chmurze z fizycznymi urządzeniami. To ona również tłumaczy komunikacje Somfy na Apple HomeKit, także obecne urządzenia nie maja szans być udostępnione w HomeKit.
Łatwo zwalić krótko na Apple bez wyjaśnienie dlaczego tak jest. Tu chodzi wyłącznie o nasze bezpieczeństwo, które HomeKit ma zapewnić

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm