nie odpowiedziane pytanie

jedno skrzydło się nie domyka

witam podczas zamykania bramy gdy prawe skrzydło dochodzi do ogranicznika drugie się zatrzymuje,podczas programowania lewe skrzydło nie ma płynnego ruchu co mam wrażenie że zbyt mocno uderza w ogranicznik w podłożu z kolei prawe się zatrzymuje,nie mogę zakończyć .przyuczenia otwierania bramy bo cały czas występuje błąd.Czy jest to problem ze sterownikiem? zestaw to sgs 201

tomasz F.
tomasz F.

tomasz F.

Poziom
0
2 / 100
punkty

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zapytanie.

Taki objaw świadczy niestety o uszkodzonym układzie przeciążeniowym.Uszkodzenie jest nienaprawialne. Szczegóły przesłaliśmy w wiadomości mailowej.
W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji - kontakt z naszą infolinią pod numerem 801377199.

Zdzislaw K.
Zdzislaw K.

Zdzislaw K.

Poziom
0
12 / 100
punkty

u mnie to samo

Marek
Marek

Marek

Poziom
0
11 / 100
punkty

Wymieniłem 3 kondensatory elektrolityczne w układzie automatyki [470µF/50V → 470µF/80V, SMD 47µF/6,3V → 47µF/50V, 100µF/50V → 100µF/50V] – skrzydło M1 się domykało, ale skrzydło M2 nie otwierało się do końca (czasami się otworzyło) i nie można było zakończyć procesu programowania – lampka PROG świeciła się ciągle i czasami sygnalizowało przeciążenie – lampka ON/OFF szybko migała.
Wymieniłem 3 kondensatory elektrolityczne w zasilaczu [2 x 22µF/400V → 22µF/400V, SMD 22µF/25V → 22µF/50V] i wszystko wróciło do normy.

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm