nie odpowiedziane pytanie

Słaba łączność FobKey z Somfy One+ przez Somfy Radio Extender

Witam,

Używam systemu Somfy Protect, ktory obecnie składa się z Somfy One+ (salon), Somfy One (garaż) oraz Somfy Radio Extender "skojarzony" z Somfy One+. Do Somfy One+ dokojarzyłem FobKey'e dla członków rodziny. Problem występuje w momencie gdy wjeżdżam samochodem do garażu z uzbrojonym alarmem. Wykrywa on ruch i wyzwala cichy alarm, ktory powinienem móc zdeaktywować FobKeyem. I tu jest problem bo pomimo zastosowania Somfy Extendera, który jest tuż za drzwiami między garażem a domem system nie chce złapać sygnału rozbrojenia z FobKeya. Muszę dopiero wejść do domu bliżej Somfy One+ i wtedy po naciśnięciu rozbrojenia deaktywuje alarm. Czy Radio Extender nie powinien przekazać sygnału z FobKeya do SomfyOne+? Chyba taka jest m.in. jego funkcja. Sygnał pomiędzy SomfyOne+ a Extenderem jest mocny. FobKey'e kojarzyłem w systemie SomfyOne+ przed montazem Extendera - czy to może mieć znaczenie?

Pozdrawiam,

Krzysiek

Krzysiek S.
Krzysiek S.

Krzysiek S.

Poziom
1
134 / 750
punkty

Odpowiedzi

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zapytanie.

Powodem jest to, że Radio Extender nie przedłuża zasięgu pilota, który łączy się z Somfy One/One+/Link przez Bluetooth.
Radio Extender przedłuża zasięg radiowy z urządzeniami: czujnik ruchu, IntelliTAG, syrena wewnętrzna, syrena zewnętrzna.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji - kontakt z naszą infolinią pod numerem 801377199.

Krzysiek S.
Krzysiek S.

Krzysiek S.

Poziom
1
134 / 750
punkty

Dziękuje za odpowiedz. Jak w takim razie możemy zwiększyć zasięg FobKey'a w rozległym domu gdzie nie łapie on kontaktu z SomfyOne+?
Początkowo sądziłem, ze dokładając drugą kamerę SomfyOne w drugiej części domu (garaż) Fobkey'e będą w stanie komunikować się z systemem przez nią ale z tego co zauważyłem rejestracja FobKeya w SomfyOne+ znajdującego się w centrum domu powoduje że widzi się on tylko z nim a z SomfyOne w drugiej części już nie (co jest moim zdaniem bez sensu bo system powinien propagować uprawnienia pilotów na pozostałe urządzenia zdatne do komunikacji z nimi). Rejestracja w SomfyOne garażowym też jest bez sensu bo wchodząc wejściem bliżej SomfyOne+ pilot nie "zobaczy" SomfyOne z garażu. Co w tej sytuacji?

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

W tym przypadku nie ma rozwiązania, które pozwoliłoby na rozbrajanie alarmu poprzez Keyfob i w garażu i w domu ze względu na brak możliwości zwiększenia zasięgu FeyFoba.

Wjeżdżając do domu poprzez garaż proponujemy rozbrajanie alarmu poprzez aplikację w smartfonie.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji - kontakt z naszą infolinią pod numerem 801377199.

Krzysiek S.
Krzysiek S.

Krzysiek S.

Poziom
1
134 / 750
punkty

A może da się do tego zadania jakoś podłączyć Somfy Tahoma, którą też użytkuję? Np. gdy otwierana jest brama garażowa to deaktywuj alarm Somfy Protect (systemy mam sprzęgnięte i w Somfy Tahoma widać kamery Somfy One+/One oraz ogólnie Alarm? Czy jest możliwy taki scenariusz?

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Nie ma możliwości wywołania rozbrojenia alarmu poprzez np. czujnik ruchu czy otwarcia który byłby umieszczony w garażu.

Natomiast jeśli w garażu jest napęd w technologii IO i do sterowania wykorzystywany jest pilot Keygo IO to możemy go wykorzystać do wywołania scenariusza rozbrojenia alarmu poprzez centralę Tahoma: keygo_tahoma.pdf

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji - kontakt z naszą infolinią pod numerem 801377199.

Krzysiek S.
Krzysiek S.

Krzysiek S.

Poziom
1
134 / 750
punkty

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Uzyskałem zachowanie systemu o które mi chodziło (deaktywacja przyciskiem z pilota IO do bramy garażowej).

Somfy T.
Somfy T.

Somfy T.

Poziom
0
-507 / 100
punkty
Drużyna

Dzień dobry,

Bardzo się cieszymy, że udało się uzyskać oczekiwany efekt! :)

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, stale pozostajemy do dyspozycji.

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm