nie odpowiedziane pytanie

napęd SGS400 + fotokomurka Master Pro 180

Nie mogę zmusić do współpracy fotokomórki Master Pro 180 (1841216) z napędem SGS400.
Fotokomórka działa, słyszę klikający przekaźnik jednak napęd nie reaguje na przerwanie wiązki.
Przeprowadziłem rozpoznanie fotokomórek zgodnie z instrukcją napędu i dalej nic.
nadajnik fotokomórki podłączyłem pod zaciski |1|2|, tak samo dla odbiornika. dalej podłączyłem to pod złącze BUS sterownika bramy. Proszę o pomoc.

Bartek
Bartek

Bartek

Poziom
0
12 / 100
punkty

Odpowiedzi

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zapytanie.

Fotokomórki serii Master Pro nie są kompatybilne z napędem SGS400 oraz szerzej z centralami które posiadają wejścia BUS w układzie elektronicznym. Potrzebne byłby fotokomórki DIY o nr ref. 2400939, można je zakupić w marketach budowlanych.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.

Bartek
Bartek

Bartek

Poziom
0
12 / 100
punkty

Dziękuję za odpowiedź, master pro miały jednak tą zaletę, że wiązka mogła świecić pod kontem 90 stopni względem punktu montażu. Szkoda, że nie współpracują

Do góry strony

© Wszelkie prawa zastrzeżone Somfy 2013 - Odkryj wszystkie nasze rozwiązania automatyki domowej: bezprzewodowa automatyka domowa, centrale starujące, nasi partnerzy automatyki domowej, silniki automatyki domowej, instalacja automatyki domowej, automatyka domowa w Twoim nowym domu, zainstaluj automatykę domową, kup automatykę domową online, alarm